Şehirlerarası Nakliyat

                Geçmişten günümüze gelen en önemli sektörlerden biri de nakliyat sektörüdür. Diğer bir adı ile taşımacılık olan alanda birçok firma son derece profesyonel olarak hizmet vermektedir. Yeni gelişmeler, araçlar, forkliftler, asansörler, vinçler ve paketleme malzemeleri sayesinde taşımacılık sektörü daha rahat hizmet verir hale gelmiştir. Aynı zamanda kurumsal olarak da birçok firma yıllık sözleşmeler ile nakliye ihtiyacı olan firmalara hizmet verir.

                Malzeme taşımacılığında şehir içi ve şehirlerarası nakliyatın yanı sıra uluslararası nakliyat firmaları da mevcuttur. İhracat işlemleri ile tır tahsis edilerek uluslararası nakliye hizmeti verilir. Aynı zamanda ürün ya da ürünler bir tırın kapasitesinden az ise parsiyel nakliyat hizmeti ile ürünler ilgili adrese teslim edilir.

Şehirlerarası nakliyat hizmet ihtiyaçlarında da kurumsal firmalar yıllık sözleşmeler yaparak tek nakliye firmasından hizmet alır. Çoğu firma yoğun taşıma hizmetleri söz konusu olduğundan sürekli çalışılacak firma araştırması yapmaz. Direk sözleşmeli olarak belirli bir firma ile çalışır.

Şehirlerarası Nakliyatta Fiyatlar

Kurumsal ihtiyaçlar ile şehirlerarası nakliye hizmeti ticaret hayatında önem taşıyan bir durumdur. Nakliye fiyatları taşıma işlemini yapan aracın yakıtı ve taşıma esnasında çalışacak personele göre değişir. Firmalar kapasiteleri kadar aracı hazır bulundururlar. Bu nedenle de her firmada aynı mesafe aynı yük söz konusu olsa da fiyatta farklılıklar olabilir.

Şahsi olarak evden eve nakliye gibi nakliye ihtiyaçlarınızın olduğu dönemlerde mutlaka birkaç firmadan fiyat almak gereklidir. Bu fiyat alma ve değerlendirme konusunda alınacak hizmetin ayrıntılarını da göz önünde bulundurmak gereklidir. Özellikle de evden eve nakliye konusunda eşyaların toplanması, yerleştirilmesi, montajlı olanların sökülerek taşınması ve yeni adrese yeniden kurulması hizmetlerinin tamamını kapsadığı konusunun görüşülmesi ile uygundur.

Nakliye hizmeti alırken ister ticari bir taşıma olsun, isterse şahsi bir nakliye olsun mutlaka yapılacak işlem ayrıntısı, ödeme koşulları ve gün saat bilgisinin olduğu bir hizmet sözleşmesi yapılmalıdır. Bu şekilde alınan bir hizmet ile ilgili sorun yaşanması mümkün değildir.

Evden Eve Nakliyatta Şehirlerarası Süreç

Taşınmak zor ve külfeti fazla bir iştir. Bir de şehir değiştirmek söz konusu olduğunda elbette bu zorluk 2 katına çıkacaktır. Evden eve nakliyatta şehirlerarası bir taşıma söz konusu olduğunda fiyat araç yakıtı, personel ücreti, harcanan zaman ile daha da artar. Bu nedenle birçok kişi şehirlerarası ev taşınmalarında uygun fiyat bulabilmek adına araştırma yapar.

Şehirlerarası nakliyatta aracın belirlenmesinde yine gideceği yol, yakacağı yakıt, aracın evraklarının tam olup olmaması gibi faktörler değerlendirilmelidir. Aynı zamanda uzun sürecek yolculuk süresince personelin ilgili ilde konaklama durumu söz konusu olacaktır. Maliyeti arttıran bir sebepte budur. Firmamız tüm bu faktörleri ortak bir alanda değerlendirir. Sizlerin bu taşınma ya da şehirlerarası nakliye ihtiyacınız için ayırdığı bütçeye uymak için elinden geleni yapar. Fiyattan evvel özellikle şehirlerarası nakliyatta kalite ve güven önemlidir.