Sarıyer nakliyat  olarak taşıma işlemlerinizi sorunsuz ve hızlı bir şekilde çözümlüyoruz. Uzun yıllardır bu alanda hizmet vererek deneyimli personellerimizle birlikte sizlere hizmet sunuyoruz. Nakliye işi çok büyük titizlik isteyen ve güvenilir firmalar tarafından yapılması gereken bir iştir. Çünkü sizler nakliye firmalarına eşyalarınızı teslim ediyorsunuz. Bu eşyaların hasar almadan ve kaybolmadan taşınmasından nakliye firması sorumludur.

Eşyalarınız için isterseniz eşya taşıma sigortası yaptırabilirsiniz. Sigorta sayesinde eşyalarınıza bir zarar gelmesi durumunda bu ücreti nakliye firmasından talep edebilirsiniz. Sigorta işlemini hemen hemen her nakliye firması yapmaktadır. Bunun için oldukça uygun rakamlar ödeyerek eşyalarınızın güvence altında kalmasını sağlamanız mümkün. Böylelikle kaybolma hasar gör durumunda sorumluluk tamamen nakliye firmasında olacaktır.

Her uyguna bulduğunuz nakliye firmalarını tercih etmemeniz de fayda var. Eğer uyguna hizmet veriyorsa muhtemelen ambalaj kısmından kısarak sizlere bu uygun fiyatı vermiştir. Eşyalarınızın paketleme işi de nakliye firmaları tarafından yapılır. Eşya paketleme işi çok büyük detay isteyen bir iştir. Eşyaların ambalajının iyi bir şekilde yapılması eşyalara zarar gelmesini de engeller. Bu nedenle kaliteli ürün kullanılmalıdır.

Evden eve ve ofis taşımacılığı işlerinde son dönemler de gelişen en önemli yöntem asansörlü taşıma hizmetidir. Bu hizmetin bu kadar gelişmesinin amacı taşıma işleminin daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde yapılmasıdır.

Asansörlü Taşımacılık Nedir?

Asansörlü taşımacılık özel bir vinç ile birlikte asansör sistemi ile eşyaların pencere veya balkondan taşınma işlemidir. Ülkemizde son dönemler de nakliyat firmaları asansörlü taşımacılığı tercih etmektedir. Hem daha uygun hem daha hızlı ve pratik olan bir sistemdir. Bu yöntem sayesinde taşıma işlemleri artık saatler boyunca sürmüyor ve bu nedenle de müşteriler bu hizmetten daha memnun kalıyor.

Asansörlü taşıma hizmeti genellikle dar merdiven olan ve yüksek katlı olan binalar da tercih edilir. Vinç makinesine bağlanarak asansör yardımı ile taşıma işlemi gerçekleşir. İlk çıktığı zamanlar da fiyatların yüksek olmasından dolayı çok fazla insan tercih etmemiştir. Ancak şuan diğer taşıma yöntemine göre daha hızlı ve uyguna gelmesinden dolayı tercih edilmektedir.

Asansörlü Nakliye Hizmetinin Avantaj ve Dezavantajları

Çok yüksek binalar da oturanlar için oldukça büyük avantajları vardır. Apartman boşlukları eğer dar ise o alanlardan eşyalar geçmez. Bu durum oldukça büyük sıkıntı yaratır. Bu nedenle asansör sistemi bu alanda devreye girer. Hem eşyalarınızı rahatlıkla kısa süre de taşır hem de eşyalarınıza zarar gelmeden taşınma işlemi gerçekleşmiş olur.

Asansörlü taşıma hizmetinin avantajı olduğu kadar dezavantajı da bulunur. Asansör taşıma işlemi sırasında halat kopma gibi sorunlarla çok sık karşılaşılmaktadır. Eğer böyle bir durum olursa eşyalar da zarar görerek sıkıntı oluşturmaktadır. Bu nedenle asansörle taşımaya karar verildiği zaman mutlaka iyi bir şekilde araştırma yapmak gerekir.