Nakliyat eşyaların ya da ürünlerin uygun araçlar ile bir adresten başka bir adrese teslim edilmesi hizmetidir. Aynı zamanda taşımacılık olarak da anılır. Nakliyat kelime olarak nakil kelimesinden türemiştir. Kısaca yük taşımacılığı yapan sektöre nakliyat denilir. Nakliyat sektörü son yıllarda daha profesyonelleşmiştir. Kurumsal firmalar faaliyete başlamış ve alanda yeni elemanlar yetişmiştir. Firmalar şehir içi şehirlerarası, yurt dışı ve yurtiçi şeklinde çalışmaktadır. Paketlemeden başlayarak teslime kadar süren süreçte tamamen tüm işlemleri tamamlayan nakliyat firmaları bulunmaktadır.

Esenyurt ilçesi taşıma işlemleri açısından firmaların faaliyet gösterdiği ilçelerden biridir. Firmalar yük ve eşya taşımak konusunda daha kaliteli ekipmanlar ve tecrübeli personeller ile çalışmaktalar. Aynı zamanda araç olarak da nakliyat firmaları taşıyacakları ürün ya da eşyanın tonajıma uygun araçlar ile çalışırlar. Hizmet sektörleri arasında basit gibi görünen fakat özen isteyen nakliyat sektörü çeşitli gelişmeler ile birlikte farklı ve daha kaliteli hale gelmiştir.

Nakliyat Sektöründe Araçların Önemi

Taşımacılık ya da nakliyat belirli araçlar ile yapılmalıdır. Bu araçlar genellikle kapalı kasa kamyon olarak tercih edilir. Kapalı kasa kamyonların taşıma kapasitelerine uygun yük ve eşya yüklenmelidir. Aynı zamanda yeni kanunlar gereği ticari bir taşıma durumunda mutlaka k1 ve k3 belgelerine araçların sahip olması gereklidir. Yük ve eşya taşıyacak araçların her an bakımlı ve temiz olmaları uygundur. Taşıyacakları malzemenin ya da eşyanın zarar görmeyeceği şekilde araç temizlenmiş olmalıdır.

Nakliyat denildiğinde sadece karayolu anlaşılmamalıdır. Birçoğumuzun ihtiyacı bu yönde olsa da bazı nakliyat firmaları gemi taşımacılığı ya da tren yolu taşımacılığı da yapmaktadır. Deniz yolu nakliyesi yıllardır süregelen ve uluslararası taşımacılıkta ön plana çıkan bir nakliye türüdür. İhracat yapan firmalar deniz yolu ile ürünlerini gidecekleri adrese ulaştırmak için nakliyat firmaları ile çalışmaktadır.

Nakliyat Çeşitleri

Nakliye işlemlerinde evden eve nakliyat, parsiyel taşımacılık, parça yük nakliyesi, nakliyat ambarı, kargo nakliyat gibi çeşitler mevcuttur.

Evden eve Nakliyat: Ev eşyalarının bir evden diğer bir eve taşınarak yerleştirilmesine evden eve nakliyat denilir. Evden eve nakliyatta tüm eşyaların ambalajlanması, montaj olanların sökülmesi, personeller ile ilgili araca yüklenmesi ve yeni eve yerleştirilmesi montajlı olanların tekrar monte edilerek teslime dilmesi şeklidir.

Parsiyel Taşımacılık: Yakın adreslerde yer alan teslimlerin aynı araç ile taşınması şeklidir. Bu taşımacılık şeklinde genellikle tır kullanılır. Bir tır ile aynı yöne teslim edilecek tüm eşyalar ya da yük taşınır.

Firmamız sektördeki tecrübesi ile yukarıda konu olan tüm nakliye türlerinde hizmet sunmaktadır. Çoğunlukla farklı kalitede personel ve malzeme kullanan firmaların aksine sizlerin memnuniyeti hedefli olarak hizmet sunuyoruz. Konusunda tecrübeli personellerimiz, yeterli araç miktarımız ve kaliteli ekipmanlarımız ile tüm nakliye işlemlerinizi yapıyoruz. Sizlerin talebi doğrultusunda ürün ya da eşyalarınızın nakliyesine en uygun fiyatı veriyoruz.